Wybór lokalu na pomieszczenie biurowe ważną decyzją rozpoczęcia swojej działalności gospodarczej.

Sam pomysł otwarcia własnej działalności gospodarczej to rzecz pierwszorzędna, jednak nie jedyna. Jest to bowiem tylko alternatywa dla naszego pomysłu, a reszta całej drogi prowadzącej do realizacji tego pomysłu to już kwestia tego na co się zdecydowaliśmy i czego oczekujemy w przyszłości. Ważnym elementem staje się tu również lokalizacja, o której wspomniano już nieco wyżej.

Najpierw należy wybrać konkretną część miasta Poznania nie zapominając o różnych jego dzielnicach, biorąc pod uwagę te, które idealnie nada się na otwarcie biura. Jeżeli już zdecydowaliśmy się na konkretne miejsce trzeba również zastanowić się nad samym lokalem tego pomieszczenia biurowego. Może być on wynajęty lub kupiony.

Jednak pamiętajmy, że ceny takich lokali pod własną działalność gospodarcza nie są wcale niskie, szczególnie jeśli mowa tu o tak dużym mieście jakim jest Poznań. Jakimś rozwiązaniem staje się również stworzenie swojego pierwszego biura w mieszkaniu, gdzie do tego celu przeznaczymy jakiś jeden pokój czy pomieszczenie. Koszt jest tu zdecydowanie niższy, ale pamiętajmy, że obydwie tu strony mają swoje plusy jak i minusy.