Koperty są niezbędnym elementem prowadzenia korespondencji

Bardzo często mówi się, że czasy świetności dla listów już dawno i bezpowrotnie minęły. Mimo iż pozornie takie stwierdzenie może się wydawać prawdą, tak z pewnością nie jest. Dowodem niech będzie chociażby oficjalny sposób kontaktowania się firm z klientami. W takim przypadku zawsze wykorzystywana będzie poczta oraz koperty. Jeżeli chodzi o te drugie, to na rynku występuje ogromna liczba ich rodzajów. Jakie są najpopularniejsze?

Z racji na fakt, że praktycznie każdy z nas ma coś do czynienia z bankiem, najczęściej mamy styczność z kopertą DL. Jest to koperta, którą wyposaża się w przezroczyste okno wykonane z tworzywa sztucznego. Dzięki temu o wiele łatwiej jest ją zaadresować, bowiem wystarczy wydrukować dane teleadresowe w odpowiednim miejscu listu. Co więcej, jest to wygodna forma kontaktu z klientami, bowiem istnieje spora możliwość personalizacji. Koperty tego typu można w łatwy sposób pokryć nadrukiem reklamowym, czy stworzyć w kolorze na zamówienie. W ten sposób uzyskuje się praktycznie natychmiastową identyfikację.

Kolejnym popularnym rodzajem są koperty C5. Najczęściej stosuje się je w rozmiarze stanowiącym połowę formatu A4 oraz kolorach szarym lub białym. Z racji na ich sporą pojemność, spokojnie można włożyć do nich nawet najbardziej obszerne dokumenty. Jeżeli chodzi o adresowanie, to można go dokonać w sposób komputerowy lub ręcznie. Wybór sposobu w głównej mierze zależy od preferencji przedsiębiorstwa oraz ilości wysyłanej korespondencji. Ważnym aspektem tego rodzaju kopert jest bardzo niska cena. Pakiet kilkuset sztuk, to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych.

Każdy, kto kupował jakieś towary w sklepie internetowym, z pewnością miał do czynienia z kolejnym rodzajem, a mianowicie kopertą bąbelkową. Ta oprócz wytrzymałej powłoki zewnętrznej, wyposażona jest w folię plastikową napełnioną powietrzem. Dzięki temu udaje się skutecznie zabezpieczyć drogocenne towary przed uszkodzeniami mechanicznymi podczas wysyłki. Tym samym zadowolony jest nie tylko klient, ale i sprzedawca nie musi narażać się na straty.