Długopisy można rozdawać w eleganckim komplecie z piórem albo ołówkiem

Dotąd kampanie reklamowe organizowały tylko duże i ewentualnie średnie firmy. Jednak również małe przedsiębiorstwa mogą, a nawet powinny, podjąć się działań służących krótko- i długoterminowym celom marketingowym.

Nie trzeba wydawać ogromu środków, żeby przeprowadzić akcję promocyjną. Wystarczy zainwestować w długopisy reklamowe. Niewiarygodne? A jednak! Długopisy z nadrukowaną nazwą firmy albo jej stroną internetową, w niebanalnych kolorach i w atrakcyjnych wzorach na pewno przyciągną uwagę odbiorców, z których część stanie się naszymi klientami. Jeden długopis może naprawdę zdziałać cuda (sprzedażowe).

Długopisy reklamowe powinny cechować się prostotą i raczej standardowym kształtem. Długopis w stylu Lecha Wałęsy (tego, którym podpisywał porozumienia sierpniowe w 1981 r.) na pewno nie zda egzaminu, ponieważ jest niepraktyczny. Trudno go zmieścić do przybornika, torebki, kieszeni marynarki. Trzeba byłoby zawsze nosić plecak, a przecież nie o to chodzi. Postawmy raczej na klasyczne długopisy.

Jeśli staramy się o bardziej zamożnych klientów, postawmy na długopisy w metalowej oprawie, które odznaczają się dużą elegancją, dodają prestiżu, powagi i prezentują się efektownie. Długopisy można rozdawać w komplecie z piórem albo ołówkiem ważniejszym klientom. Taki zestaw (długopis i pióro) wymaga odpowiedniej oprawy, którą zapewni szykowne etui albo skórzany pokrowiec.