Środek reklamowy dobiera się do charakterystyki odbiorców, ich zwyczajów

Czy reklama jest skuteczna? To pytanie zadają sobie przedsiębiorcy, którzy zamierzają wystartować z nowym produktem, usługą, ofertą. Wszystko zależy od tego, jaka to jest reklama i do kogo skierowana.

Reklama świetlna ma przewagę nad pozostałymi formami emitowania przekazów perswazyjnych, ponieważ wyświetla się ją 24 godziny na dobę i jest widoczna bez względu na warunki. Jednak do części odbiorców litery 3D przemawiają i te osoby akceptują taką formę reklamy, a innych z kolei litery przestrzenne drażnią.

Nośniki reklamowe i sam sposób kreacji reklamy należy dopasować do odbiorców i kontekstu, w jakim ten przekaz się ukaże. Do osób młodszych, z miast można dotrzeć poprzez reklamę internetową: linki w wynikach wyszukiwania, spoty, pliki wideo, banery.

Do osób związanych z ekonomią, finansami można trafić poprzez ogłoszenie czy reklamę w magazynie branżowym, tygodniku albo dzienniku ekonomicznym lub w sekcji ekonomicznej dziennika.

Starsi więcej czasu spędzają przed telewizorem, dłużej w ciągu dnia słuchają radia. Poza właściwym doborem środka reklamowego, trzeba też wyemitować spot o odpowiedniej porze, np. produkty dla panów przed meczem, w jego przerwie i po meczu. Produkty adresowane dla pań należy reklamować w porze nadawania seriali familijnych.

Litery 3D pełnią bardzie funkcję informacyjną. Dzięki napisowi świecącemu po zmroku można się dowiedzieć, jaka firma ma siedzibę tu i tu.